Ivan Ferrer i Roser Martín conquisten la XXII edició de la Cursa Popular a Peu de Ròtova

Richard Carrillo fou el rotoví més ràpid de la Cursa

Ròtova ha tornat a celebrar l’anual cursa popular del municipi el passat diumenge 28 de novembre, després que l’any passat no ho poguera fer a causa de la COVID19. Així, la XXII edició de la Cursa Popular a Peu de Ròtova va comptar amb la presència de 227 corredors i corredores que finalitzaren la carrera.

Eixida Cursa Popular a Peu de Ròtova

Ivan Ferrer Aparisi i Roser Martín Gregori foren les persones guanyadores de les classificacions absolutes (masculina i femenina) amb uns temps de 00:33:09h i 00:43:08h, respectivament.

Pel que fa als corredors locals, Richard Carrillo, Jose Vicente Cazalla i Cesar Catalá foren els tres millors de la carrera, amb unes marques de 00:38:17h, 00:39:20h i 00:47:07h respectivament.

Des de l’Ajuntament de Ròtova ens adonem de la importància que té l’esport, no solament per a la salut de les persones, sinó per a l’educació i la transmissió de valors positius com la importància del companyerisme o l’esforç de superació, és per això que volem donar les gràcies a totes i cadascuna de les persones que han corregut la cursa de manera tan competitiva però sana i esportiva. També volem donar les gràcies a l’associació C.E. Quatre Gats de Ròtova per la seua participació i al personal treballador de l’Ajuntament per fer-ho possible.

Els resultats per categories van ser els següents:

Clasificació Absoluta Maculina:

  1. Ivan Ferrer Aparisi
  2. Rafa Abad
  3. Aitor Tortosa Tortosa

Clasificació Absoluta Femenina:

  1. Roser Martín Gregori
  2. Carmen Sala Ferrer
  3. Maria Auban Calabuig

Categoría Senior Masculi:

  1. Manel Garcia Leal
  2. Marc Reina Argente
  3. Yerai Marchant García

Categoría Senior Femení:

  1. Maria Estruch Faus
  2. Laura Catala Moll
  3. Rosa Garcia Arroyo

Categoría Veterans A:

  1. Emili Miravalles Verde
  2. Gerardo Estruch Gregori
  3. Juanmi Penalba

Categoría Veteranes A:

  1. Beatriz Perez Cabañero
  2. Susana Ten Ferri
  3. Anita Domaradzka

Categoría Veterans B:

  1. Miquel Pellicer Llopis
  2. Vicente Ramon Belda Vila
  3. Daniel Garcia Boix

Categoría Veteranes B:

  1. Maria Boscà Mascarell
  2. Teresa Poquet Bañuls
  3. Eva Gordillo Cana

Categoría Veterans c:

  1. Juan Manuel Climent Puertos
  2. Edu Moscardo Parada
  3. Jose Luis Coll Vives

Categoría Veteranes C:

  1. Violeta Gomez Terre
  2. Mari Carmen Torregrosa Garcia
  3. Charo Perez Gallardo

Clasificació persona amb diversitat funcional:

  1. Vicente Ramon Belda Vila

Clasificació Absoluta Locals:

  1. Richar Carrillo
  2. Jose Vicente Cazalla Garcia
  3. Cesar Catalá Faus

Pots veure totes les imatges en Facebook. https://www.facebook.com/AjuntRotova 

 

Galería de Imágenes

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *